SLUNETA udeřila v druhém poločase

Ihned po přelomu roku pokračovala Kooperativa NBL 16. kolem, ve kterém zajížděla SLUNETA na horkou palubovku a za “starým” známým do Hradce Králové. Sokoli postrádali ve svých řadách křídelníka Mandaliniće, což je hodně citelné oslabení, o to větší bodová zodpovědnost spočívala tedy na ex-ústeckém Autreym.

Ústí odjíždělo k zápasu s odhodláním navázat na dobré výkony z předchozích zápasů, což se i v první desetiminutovce povedlo, díky skvělé trojkové střelbě šli hosté rychle do vedení, ale domácí opláceli stejnou mincí a drželi se stále na dostřel 22:28.

V druhém dějství navýšili Ústečtí své vedení až na dvouciferný rozdíl 25:37 a bylo jasné, že Sokoli musí něco změnit. Tou změnou byla zónová obrana, která slavila úspěch a dodala domácím další extra energii. V jejich řadách se do varu dostal právě Lamb Autrey a víceméně sám se postaral o smazání rozdílu, a tak se do šaten šlo za stavu 42:45.

Také po přestávce se drželi domácí ve hře, ale ústecká obrana si už dávala větší pozor na Lamba Autreyho, ale i tak Sokoli zůstávali stále ve hře. Třetí dějství bylo bodově chudé a dílčím výsledkem 13:15 posunulo celkové skóre na 56:60.

Úvod poslední čtvrtiny naznačoval, že by se mohlo jít do vyrovnané koncovky, což SLUNETA nechtěla dopustit. Domácí se dostali do opravdových problémů, když se jim v poslední čtvrtině už po dvou minutách vyfauloval nejproduktivnější pivot Šturanović. SLUNETA se držela plánu a tvrdá obrana dovolila domácím pouhých 12 bodů i v poslední čtvrtině a definitivně zlomili hosté odpor domácích necelé 4 minuty před koncem. Závěr se proměnil ve střeleckou show hostů a ti si nakonec dokráčeli pro první výhru v roce 2023.

Královští sokoli - SLUNETA Ústí nad Labem 68:92 (22:28 43:45 56:60)
Body domácí:
Autrey 19, Goga 10, Vondra a Šturanović po 8, Škranc 6, Svojanovský a Dvořák po 5, Kalný 4, Peterka 3
Body hosté: Hicks, Martin a Pecka všichni po 17, Svejcar 13, Johnson a Karlovský po 7, Dailey 6, Nábělek a Haiblík po 3, Maděra 2
Trojky: 20/6 – 31/12
Trestné hody: 20/12 – 15/12
Doskoky: 32 - 28
Osobní chyby: 19 - 20